Z Kertu si mečouni přivezli další tři body, Kráčina vychytal nulu

Plzeňané se dokázali vrátit zpět na vítěznou vlnu a díky brance Jiřího Benedikta si vezou z Prahy tři body za vítězství 1:0. Pro Kráčinu, který zneškodnil 16 střel soupeře je to navíc druhé čisté konto v sezoně.

8. kolo | sobota 18. 10. 2014 | 17:00

HC Kert Park Praha

0:1 0:1, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 13. J.Benedikt (O.Kejř).
Rozhodčí: Koskuba, Vrba. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 16:23.
Gerlich (Sup) – Rozenberg, Kuna, Bošák, Kočka, Šmíd, Štefanský – M. Kruček, Hradecký (C), Myslivec, J. Kruček, Fejfar, Martínek, Postulka, Moravec, Jasnoušek
Kráčina (Kukrál) – Edl (C), Krpal, Slanec, Kavalír, Hanuš, O. Benedikt – Malý, J. Kejř, O. Kejř, Švarc, Pauer, Krásný, Gřonka, J. Benedikt, Kolařík, Vít, Ondra, Krch

Mečouni si hned na úvod vyzkoušeli oslabení při vyloučení Ondry, tuto herní činnost ale zvládli výborně a soupeře do žádné větší šance nepustili. Tempo hry začalo postupně narůstat a oba gólmani museli být ve střehu.

První nakonec udeřili Plzeňští, a sice ve 12. minutě při signalizované výhodě za faul domácího Kuny, kdy Ondřej Kejř našel svou přihrávkou Jiřího Benedikta mezi kruhy. Elitní střelec Plzně nezaváhal, uklidil míček k tyči a otevřel skóre utkání.

Do druhé třetiny sice vstoupil Kert v oslabení, i tak se ale dostal do dobré šance. Martin Kruček nastartoval rychlou kolmicí samostatný únik Moravce, ten si ale „vylámal zuby“ na Kráčinových betonech.

Celkově byla druhá třetina trochu chudší na větší gólové šance. Při své přesilové hře si sice vytvořili souvislý tlak hokejbalisté Kertu, nejblíže brance byl ale ve 26. minutě Švarc. Ten nejprve dobrou střelou prověřil Gerlicha, který ji dokázal jen vyrazit před sebe. Švarc se dostal i k dorážce z dobré pozice, ale ani při ní neuspěl.

Mečouni vtrhli na svého soupeře hned po přestávce a už při prvním střídání musel Gerlich dvakrát zasahovat proti střelci první branky Benediktovi. Na druhé straně se zřejmě Kráčinovi vybavila hrubka z minulého týdne a utkání s Vlašimí, protože od zadního mantinelu odehrál míček přímo před svou branku. Naštěstí pro něj se ale domácí Bošák k míčku neprobojoval a gól z toho tentokrát nebyl.

V polovině třetí třetiny si oba týmy vyměnili strany. Kert navíc dostal výhodu přesilové hry po faulu Edla, a začal tak stupňovat tlak. Oslabení ale hosté ubránili a Kráčina si následně poradil i Bošákovým zakončením z bezprostřední blízkosti. K odvolání brankáře se už Kert kvůli aktivní hře mečounů nedostal.

Trenér Josef Kadaně: byl to dobrý zápas s korektní hrou obou týmů. Jsme moc rádi, že jsme po bodově chudém minulém víkendu vyhráli. Obrana byla téměř bezchybná a Petr Kráčina opět podržel v důležitých momentech. Chybějícího Adama Vágnera zastoupil v obraně Ondra Benedikt a odvedl výborný výkon. Do očekávané formy se také dostávají např. Ondra Kejř a Marek Švarc.